Përdorni domate për fytyrë të pastër

Domatja konsiderohet ndër komponentët kryesor që ndihmon lëkurën tuaj të duket e freskët dhe e butë. Ajo lufton krijimin e baktereve dhe ndihmon në heqjen...

Dita botërore e sindromës down, prindërit e fëmijëve kërkojnë vëmendjen e shtetit

Në ditën botërore të sindromës down prindërit e fëmijëve me këtë sindromë kërkojnë më shumë vëmendje nga shteti. Sosjana është mamaja e Eljanës, vajzës 5-vjeçare...

Zgjidheni mollën dhe do të kuptoni diçka interesante për veten

Se çfarë domethënie ka përzgjedhja juaj, këtë më së miri jua dëshmon molla e zgjedhu,raporton Gazeta Kosova Sot Molla e parë Ju jeni person i hapur...

Kujdes nga ky vaj, është më i rrezikshëm se sheqeri

Kushdo që mendon se vaji i sojës e bën ushqimin më të shëndetshëm, e ka gabim.   Vaji i sojës është një alternative e dëshirueshme për...

Lloji i kërthizës tuaj tregon shumë për shëndetin

Trupi i njeriut i ngjan atij mekanizmit të komplikuar të një ore zvicerane, ku çdo pjesëz punon për tërësinë. E njëjta gjë ndodh dhe me...

Çfarë është ajo pikla e kuqe në vezë dhe a është e rrezikshme për...

Nëse gjatë gatimit të kafjallit keni hasur vezë me pikë të kuqe në të verdhët e saj, me siguri jeni brengosur dhe keni pyetur...

Me këto këshilla do të keni bark të sheshtë

Pa marrë parasysh se sa ushtroni, ju kurrë nuk do të keni një bark të rrafshët që keni ëndërruar gjithmonë nëse nuk ushqeheni siç...

Edukimi seksual është i domosdoshëm

Tema për edukimin seksual ka shumë kohë që ka filluar, është ulur e ngritur shpesh herë si temë, por asnjëherë nuk është marrë një...

Si të shëroni dhimbjet e dhëmbit për pak minuta

Shumë fëmijë dhe të rritur preken nga dhimbjet e dhëmbëve, të cilat vijnë si pasojë e degradimeve të dhëmbëve. Bakteret orale në gojën tuaj,...

Lëvoret e qepës me vlera të jashtëzakonshme

Është bërë zakon që lëvoret e produkteve të ndryshme t’i hedhim. Por, në disa raste ato kanë vlera të patjetërsueshme. E tillë është edhe...

Postimet e fundit

Reklama juaj ketu!