iPhone 7 Plus me pamjen e Mac-ut të viteve 80-ta

Colorware ka njoftuar se janë duke e lansuar një version të limituar të iPhone 7 Plus nga Apple, që do të quhet Colorëare iPhone...

Kjo është shpikja më e re (FOTO)

Ka ardhur koha ti thoni stop duarve të ftohta gjatë punës tuaj në një zyrë të ftohtë apo gjatë kohës kur luani në një...

Këto aplikacione nuk mund t’i spiunojë CIA?

Wikileaks në më shumë se 8.000 faqe ka bërë të ditur se CIA amerikane ka kryer programin e spiunimit për përdorues në gjithë botën...

Shumë shpejt del ne shitje Samsung Galaxy S8

Kompania e Samsung do të prezantojë Galaxy S8 dhe Galaxy S8 Plus më 29 mars të këtij viti në Kongresin Botëror të Celularëve në...

Iphone i merr jetën 32 vjeçarit (FOTO)

Richard Bull ka vdekur derisa ka qenë duke e mbushur me rrymë telefonin në banjë. 32 vjeçari ndërroi jetë kur kabllo mbushëse e iPhone së...

Kujdes nga këta smartphone “android”, kanë viruse

Informacioni i shpërndarë sëfundmi nga një kompani kibernetike në Europë ka dhënë alarmin tek përdoruesit e androidëvë. Mësohet se mbi 30 lloje të ndryshme...

Spiunohet BMW i8 i ri pa tavan (FOTO

BMW është duke përgatitur modelin i8 të ri, i cili është veturë sportive hibride, e që do të lansohet në vitin 2018. BMW tani modelin...

WhatsApp bën një hap pas

Pas ankimeve të përdoruesve, WhatsApp bën një hap pas duke bërë të ditur rikthimin e statuseve me tekst, të zhdukura në mes të shkurtit,...

Vjen risia e radhës në Facebook (Foto)

Befasi, befasi. Facebook është duke e kopjuar përsëri Snapchat-in. Pasi debutoi Storjet e Facebook-ut – një klonim i Storjeve të Snapchat – në Irlandë më...

Kjo është mënyra më e shpejtë për t’iu përgjigjur emaileve

A nuk është humbje kohe të shpenzosh gjithë ditën duke shkruar email? Mjafton të shohësh statistikat e Adobe në një studim të 2015 që...

Postimet e fundit

Reklama juaj ketu!