Gjenerata e re e terroristëve në Greqi

Alarm terrori në Athinë: në një qendër postare janë gjetur tetë paketa me ekpsloziv. Ato janë dërguar në adresat e shefit të Eurogrupit Jeroen...

Gjuriqi në veri të Kosovës bën fushatë për Vuçiqin

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka qëndruar më shumë se një orë në veri të Kosovës, përkatësisht në...

Meta Kryeministër apo President? Rama: Nuk e përcakton ai, por… (VIDEO)

Kur na ndajnë vetëm 10 ditë nga marrëveshja e 1 Prillit 2013, datë në të cilën Edi Rama dhe Ilir Meta vendosën për të...

Berisha dhe Gruevski paguajnë të njejtët lobist amerikanë, kërkojnë ikje nga Gjykatat!

Partia Demokratike ka një problem në mënyrën se si kërkon të sillet me Perëndimin. Është e sigurtë që nuk e ka në anën e...

Akuza për familjen ortodokse serbe që u konvertuan në myslimanë: “E shitët fenë për...

Një çift së bashku me dy fëmijët e tyre, ditë më parë kanë braktisur fenë ortodokse dhe janë konvertuar në fenë islame. Menjëherë pas këtij...

“Projektligji për FSK-në i mangët, por do të votohet nga VV-ja”

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Donika Kadaj – Bujupi, ka theksuar se procedimi i projektligjit për ndryshimin e misionit të Forcës së Sigurisë së...

Ahmeti takoi ish presidentin Mojsiu

Kryetari i ​Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, në orët e pasdites priti në takim ish Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Alfred Mojsiun. Siç njofton Zyra...

Tahiri: Sulmi ndaj autobusit me kosovarë shkelje e marrëveshjes nga Serbia

Ministria për Dialog, Edita Tahiri, në një prononcim për Klan Kosova ka thënë se sulmi ndaj autobusit të kompanisë kosovare, i mbushur brenda me...

Vuçiq e pranon: Nuk mund ta vizitoj Kosovën pa leje

Kryeministri i Serbisë, dhe kandidati për president, Aleksandr Vuçiq ka thënë se ka dëshirë tejet të madhe për të vizituar Kosovën gjatë fushatës parazgjedhore.   Ai...

18 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes në Paris

Sot bëhen 18 vjet që nga dështimi i arritjes së ndonjë marrëveshje në mes Kosovës dhe Serbisë në Paris. Delegacioni kosovar dhe ai serb...

Postimet e fundit

Reklama juaj ketu!