Treni që kalon në mes të ndërtesës 19-katëshe

Një hekurudhë është ndërtuar në mes të një ndërtese 19-katëshe në Congqing të Kinës. Ky qytet ka një popullatë prej 49 milion njerëzish, prandaj...

Familja ortodokse serbe nga Beogradi pranon fenë islame (Foto)

Çifti bashkëshortor Novakoviq nga Beogradi, bashkë me dy fëmijët e tyre, kanë braktisur fenë ortodokse dhe janë konvertuar në fenë islame. Pranimin e fesë islame...

Burri ngre 10 litra ujë vetëm me kapakët e syve

Një njeri mund të ngrejë 10 litra ujë duke përdorur vetëm kapakët e syve.  Song Tao nga Shangdong i Kinës, ngre peshën deri në...

Pse kjo fotografi është bërë hit në rrjetet sociale?! (Foto)

Kjo grua sfidon gjithçka që ne e dimë për trupin e njeriut.   Në fotografi shihet një grua e cila është ulur në mënyrë mjaft të...

Kështu do të duket kartëmonedha e re e 50 eurove (Video)

Banka Qendrore Evropiane njoftoi se më 4 prill në qarkullim do të dalë kartëmonedhat e prej 50 eurove. Kartëmonedhat e re është e katërta nga...

Niset për në punë, i dalin ujqër gjigant në rrugë (Video)

Një grua kanadeze ishte duke shkuar në punë kur u trondit pasi vërejti disa ujqër të zinj të mëdhenj duke vrapuar afër veturës së...

Gjërat e çuditshme që janë inçizuar gjatë radiografisë (rrezeve X)

Kur mjekët kanë shqyrtuar fotografitë e rrezatimit të pacientëve, kanë mundur të shohin lloj lloj gjërash. Gërshërë, bateri, granatë, gozhdë, unazë martese dhe shumë...

Çfarë fsheh ngjyra e Pasaportës!?

Kështu, gjithsej janë vetëm katër ngjyra të pasaportave në botë: pasaporta e kuqe, pasaporta blu, pasaporta jeshile dhe ajo e zezë. Por çfarë fshihet...

Si të pastrojmë mykun nga muret e shtëpisë?

Problem i mykut nuk është vetëm estetik por edhe shëndetësor. Shkaktari kryesor i formimit të mykut është lagështira. Para së gjithash na duhet t’ju...

Ekspertët tregojnë çfarë fshihet pas puthjeve në ëndërr

Sipas ekspertëve, nëse shikoni në ëndërr sikur po puthni dikë në buzë, tregon një komunikim shpirtëror. Një puthje në buzë mund të interpretohet si një...

Postimet e fundit

Reklama juaj ketu!