Turqia paralajmëron vendet evropiane

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha sot se evropianët kudo në botë nuk do të jenë të sigurtë kur të ecin në rrugë nëse...

Evropa mbushet me mish të kalbur nga Brazili

Autoritetet braziliane kanë pezulluar 33 zyrtarë të qeverisë pas investigimit të zbuluar se disa nga prodhuesit më të mëdhenj të mishit në vend kanë...

Koment: Hetimet e FBI dhe Trumpi

Drejtori i FBI, Comey do të drejtojë hetimet për atë se çfarë ka ndodhur në Shtëpinë e Bardhë. Humbje kohe, mendon Miodrag Soric, në...

Sot festohet Sulltan Novruzi, Baba Mondi uron besimtarët bektashinj

  Kryegjyshi Botëror Bektashian Haxhi Dede Edmond Brahimaj ka uruar sot bektashinjtë në mbarë botën me rastin e festës së Sulltan Novruzit, e cila në...

Ky është fati i universit sipas shkencëtarëve

Sipas shumicës së ekspertëve, vdekja e universit tonë do të jetë e ftohtë dhe graduale. Por një studim i ri i shkencëtarëve portugezë sugjeron...

Bill Gates përsëri më i pasuri në botë

Revista e biznesit në Amerikë, Forbes, në numrin e fundit të saj ka publikuar listën e më të pasurve në botë, raporton AA. Themeluesi i...

Greqia e shokuar: Erdogani u ka vënë syrin territoreve tona!

Media greke ka reaguar ashpër ndaj një publikimi të cilin e quan “manifesti shokues i Erdoganit”, ku Presidenti turk ka shprehur hapur pretendime territoriale...

Ndalimi i laptopëve, panik mes prindërve

Kur u lajmërua ndalimi i laptopëve në disa fluturime drejt Shteteve të Bashkuara dhe Mbretërisë së Bashkuar, njerëzit e biznesit në të gjithë botën...

Rusia garanton për Ratko Mladiqin

Zëdhënësi i Gjykatës së Hagës, Nenad Golçevski, I konfrimuar Radios Evropa e Lirë se Gjykata në Hagë ka pranuar një kërkesë urgjente të cilën...

“Vera ime në Siri”

Një student britanik, i cili la studimet për t’u bërë pjesë e luftimeve në Siri, zbulon aventurën e tij të frikshme në vendin ku...

Postimet e fundit

Reklama juaj ketu!