Joseph: Deklarata politike shqiptare nuk është kërcënim për Maqedoninë

Analisti amerikan, Edward Joseph, ka deklaruar për ”Zëri i Amerikës” në gjuhën maqedonase se Maqedonia gjendet në një situatë të kulmit të një krize...

FAZ: Deklarata politike i barazon shqiptarët në Maqedoni

Gazeta gjermane ”Franffurter Allgemeine Zeitung” (FAZ) shkraun sot se sjellja e ish-kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevski, dhe e partisë së tij nuk premtojnë asgjë...

VMRO-DPMNE: PSP turpi i sistemit të drejtësisë

Prokuroria Speciale Publike vazhdon politikën e saj kundër mediave dhe gazetarëve të cilët nuk janë nën kontroll të Zoran Zaev dhe nga ana e...

Një nga mediat pro-qeveritare së shpejti rrezikon mbylljen!

Të punësuarit në televizionin Alfa dje janë informuar nga ana e udhëheqësisë se kompania nuk ka para që t’ua paguajë rrogat e janarit dhe...

Zeka si “Haxhi pishmani”, herë thonë se “Deklarata shqiptare” është bërë në Tiranë e...

Deputeti i Lëvizjes BESA Zeqirja Bajrami mbrëmë në Rubikon u shpreh se “Deklarata Shqiptare” është lehtësuar nga Edi Rama por nuk ka lidhje Tirana...

LSDM: Mbaroi koha e Gruevskit, Mijallkovit dhe Veljanoskit

Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë nëpërmjet një kumtese thotë se shumica e qytetarëve të Republikës Maqedonisë në zgjedhjet kredibile janë deklaruar se nuk duan që...

A do të çbllokohet sot Kuvendi i Maqedonisë?

Tash e një kohë të gjatë Maqedonia është në krizë politike e cila filloi me publikimin e përgjimeve të paligjshme, ku dëgjohen ujdi të...

Posti i kryetarit të Komisionit për zgjedhje dhe emërime do t’i takoj VMRO-DPMNE-së

Përfaqësuesit e partive politike parlamentare sot pasdite kanë arritur marrëveshje që posti i kryetarit të Komisionit për zgjedhje dhe emërime t’i takoj VMRO-DPMNE-së. Akoma nuk...

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Londër

Grupi terrorist ISIS ka marrë përgjegjësinë për sulmin në Parlamentin e Londrës.   Mediat britaneze raportojnë se sulmuesi i cili la të vrarë katër persona, ishte...

Pritet të ngritet aktakuzë ndaj kryetarit të Manastirit, Vlladimir Taleski

Prokuroria Speciale Publike (PSP) bëri të ditur se në ditët në vijim do të ngritet aktakuzë për lëndën ”Transportuesi” ku i dyshuar kryesor është...

Postimet e fundit

Reklama juaj ketu!