Omëletë me kërpudha dhe spinaq në tepsi (Video)

Përbërësit:   – 250 g kërpudha, – Kripë, – Piper, – 280 g spinaq të ngrirë, – 220 ml qumësht, – 4 vezë, – 25 g parmezan të grirë në rende, – 1...

Çokollatë dhe verë e kuqe, për mbrëmjet e gjata dhe të ftohta

Ekspertët kanë zbuluar se çokollata dhe vera e kuqe nuk janë thjesht vetëm të mira për ne, por ky kombinim duhet të jetë me...

Mund të shijoni këto patate ndërkohë që shihni emisionin e preferuar të mbrëmjes

Ku ka njeri që nuk i pëlqen patatet, sidomos ato të skuqurat e sidomos në mbrëmjen e së premtes duke parë në televizion programin...

Biskota me bademe nga tre përbërës: Shije që s’harrohet!

Gatuhen lehtë. Janë ideale kur i hani duke pirë kafe apo çaj. Përbërësit e nevojshëm: – 6 lugë sheqer, – 1 vezë, – 130 gramë bademe. Përgatitja: Bademet...

Çaji natyral që ndryshon ngjyrë, duhet ta shohësh që ta besosh

Ti ke dëgjuar për çajin jeshil, çajin e zi dhe çajin e bardhë. Po për një çaj blu që ndryshon ngjyrë, natyralisht? Kjo është...

Receta e qofteve më të shijshme që keni ngrënë

Kjo është receta më e vjetër e përgatitjes së qofteve më të mira që keni ngrënë ndonjëherë. Duhen vetëm 20 minuta për t’i gatuar. Përbërësit: 60...

A e keni pyetur ndonjëherë veten se si bëhen çamçakëzët ? Pasi ta shihni...

Çamçakëzët janë padyshim ndër gjërat më të shitura dhe çdo i dyti person i mban me vete, mirëpo a e keni pyetur ndonjëherë veten...

Në këtë mënyrë brumi çdoherë do të bymehet më mirë!

Nëse do të ndiqni këtë këshillë, më kurrë nuk do t’ju ndodhë që brumi t’ju bjerë apo të mos bymehet mire. Ja disa truqe, të...

Kjo është ëmbëlsira më e thjeshtë në botë: Shija është fenomenale!

Jemi befasuar se si e kemi bërë këtë recetë: Nevojiten: – 5 vezë, – 5 lugë sheqer, – 5 lugë miell, – 2 lugë kakao, –...

Torta e të dashuruarve

Tortë për Shën Valentin me gjalpë, bajame dhe me shumë çokollatë të shijshme.   Përbërësit: ▪ 75 gr. gjalpë ▪ 200 gr. çokollatë e zezë ▪ 180...

Postimet e fundit

Reklama juaj ketu!