Maqedoni

RAJONI

Shpend Ahmeti: Kërcënimet e dhuna nuk na ndalin

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka thënë se kërcënimet dhe dhuna nuk i ndalin Lëvizjen Vetëvendosje.   “Krejt ata që e kundërshtojnë Lëvizjen dhe nuk pajtohen...

BOTA

Pamje të rënda/ Vritet në mes të Ukrainës deputeti rus, kritiku...

Një ish-deputet rus i cili ishte larguar nga Moska nga frika për jetën e tij nga shërbimi sekret i presidentit Putin është qëlluar për...

TË FUNDIT

OPINION

Po ju shoh cullak!

Kimete Berisha 1. Çka po të pengon ty o Rem pse LDK-ja, gjithmonë para zgjedhjeve i përmend vrasjet politike. Pse mos m’i përnmend! A me t’lyp leje...

Deshifrim i Eufemizmës së diplomatit Hahn!

,, Të bëhet transferim demokratik i pushtetit,,...Nuk mund të ketë transfer demokratik të pushtetit, kurë shteti është i kindapuar ndërsa pushteti shtetërorë i uzurpuar...

Berisha dhe Gruevski paguajnë të njejtët lobist amerikanë, kërkojnë ikje nga Gjykatat!

Partia Demokratike ka një problem në mënyrën se si kërkon të sillet me Perëndimin. Është e sigurtë që nuk e ka në anën e...

XHELATI NUK BËHET ALEAT!

(Bashkëfajësia e subjekteve politike të shqiptarëve në Maqedoni dhe rishqyrtimi i partneritetit me subjektet politike joshqiptare me të kaluar kriminale) Abdulla Mehmeti Të jesh aleat dhe...

Spahiu thumbon Lëvizjen BESA

Lëvizja e huaj 45 milionëshe në asnjë moment nuk i reagoi Gruevskit dhe VMRO-së kur çdo ditë të lume e shfrytëzonin letrën e tyre...

SHOWBIZ

REKLAME

LIFESTYLE

SHËNDETI

KURIOZITETE